bizi takip edin, instagram
Havuz Bakımı

İzmir Havuz Bakımı

İzmir Havuz Bakımı ve Temizliği Daltaban Temizlik olarak , havuzlarınızın temizliğinden ziyade hijyen şartları oluşturularak tamamlanır. Sizlerin öncelikle sağlınızı düşünerek Havuz temizliğinizi yapmaktayız. Havuz temizliği sadece sudaki veya havuzunuzda görünen kirleri arındırmak değil bununla beraber görünmeyen ve sağlığınızı birebir etkileyen hijyenik olmayan koşulları ortadan kaldırmaktır. Havuzunuzun büyüklüğü veya küçüklüğü önemli değil önemli olan havuzunun pak ve havuz hijyeni açısından yeterli olmasıdır. Bu şartlara sahip değilse bizi arayıp hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Havuz temizliği ve bakımı tamamen alanında profesyonel ekipler tarafınca yapılmaktadır. Havuz Bakım Hizmetleri Bu konuda hususi yetiştirilmiş personelimiz ile hizmet vermekten saadet duyarız. Havuz temizliği denildiğinde akla gelen ancak havuz içerisindeki fayansların temizliği gelmektedir ama asıl bu temizlik havuz temizliği ve bakımında genel olarak bakıldığında en kolay iştir.

Havuz temizliği ve bakımında havuz kadar makine dairesinin temizliği, filtrelerin temizliği, pompaların temizliği de önem taşımaktadır. Havuzlardaki filtrelerin temizliği yapmak için havuza ve balans tankına su doldurulur. Motor ters çalıştırılarak filtrelerin temizliği yapılma olur. Havuzlarda temizlikte önce filtreler gelmelidir. Bu filtreler ön filtreler sökülerek temizlenir. Filtre temizliğinde özel kimyasallar kullanılmaktadır. Aynı zamanda havuz suyunun temizliğinde de klor kullanılır. Klor seviyesi suyun miktarına göre ayarlanır. Havuz temizliği ve bakımı periyodik olarak her sene yapılmalıdır. Bu halde daha steril bir ortamda yüzmenin keyfine varmış olmuş olursunuz. Havuz temizliği iyi yapılmayan havuzlarda vücudumuz değişik hastalıklara davet çıkartmış olur. Organizmaların su benzer biçimde bir ortamda yaşama imkanı bulmuş olduğu gibi çoğalma imkanı da bulunmaktadır. İyi temizlenmemiş havuzlar cildimize zarar verebileceği gibi iç organlarımıza da zarar verme olasılığı oldukça yüksektir. Özel ilaçlar ile yapılan havuz temizliklerinde havuzlarınız her türlü mikroptan arınmış olacaktır. Sizde bu sayede doya doya havuz keyfi yaşamış olacaksınız.

Havuz bakımındaki yanlış ve eksik işlemler yüzme havuzunun sağlıksız bir ortama dönüşmesine ve havuzda bakteri üremesine niçin olur. Büyük masraflar yapılarak edinilen yüzme havuzlarının sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için aynı hassasiyetle bakımlarının da yapılması gerekir. Bu hizmet, havuz ile alakalı her türlü bakımın ayrıntılı ve profesyonel kişilerce yapılacak bir hizmeti kapsar. Filtrasyon sistemi kontrolü Filtrasyon pompasının temizlenmesi ve bakımı Havuz dip temizliği ve süpürülmesi Havuz yüzeyindeki yabancı maddelerin temizliği Savak kanallarının ve ızgaralarının temizliği Tüm su alma, boşaltma ve devir daim tesisatlarının kontrolü Havuz suyu kimyasallarının müsait metotlarla havuz suyuna karıştırılması Havuz suyu kimyasal değerlerinin norm Filtrasyon sistemi kontrolü, Havuz dip temizliğinin yapılması, Filtrasyon pompasının temizlenmesi, Havuz suyu kimyasallarının değerinin ölçülmesi, değerlerin duyuru tablosunda duyurulması, Havuz suyuna ihtiyaç duyulan kimyasalların düzenli olarak atılması, Havuz yüzey temizliğinin yapılması, Havuz çevresinin temizliğinin yapılması, Havuzun tesisatının düzenli olarak kontrolünün yapılması şeklinde işlemlerle havuzların sıhhatli bir halde kullanılması sağlanmaktadır.